PODRĘCZNIK DO NAUKI KLASYCZNEGO JĘZYKA TYBETAŃSKIEGO + CD Michael Hahn

PODRĘCZNIK DO NAUKI KLASYCZNEGO JĘZYKA TYBETAŃSKIEGO + CD Michael Hahn od Księgarnia Internetowa Aurelus

Przez: Księgarnia Internetowa Aurelus  12-lis-2016
Słowa kluczowe: Księgarnia internetowa, nauka tybetańskiego, szybko i solidnie,

Oddawany niniejszym do rąk czytelników Podręcznik do nauki klasycznego języka tybetańskiego autorstwa profesora Hahna jest w rzeczywistości jedynym podręcznikiem do nauki klasycznego języka tybetańskiego, jaki w ogóle został napisany. Tłumaczenie niniejsze zostało wykonane w oparciu o siódme wydanie Lehrbuch der klassischen tibetischen Schriftsprache (1996). Ze względu na swą długą historię, zasięg i kulturotwórczą rolę język tybetański jest, obok chińskiego, jednym z ważniejszych języków Azji Wschodniej i Środkowej. Historia języka tybetańskiego sięga połowy VII wieku i według tradycyjnych przekazów wiąże się z wprowadzeniem buddyzmu do Tybetu. Klasyczny język tybetański powstał na początku IX wieku w wyniku reformy, która miała na celu ustalenie kanonicznego języka na potrzeby przekładów tekstów ( przede wszystkim buddyjskich) z sanskrytu. Od około XI wieku klasyczny język tybetański staje się językiem pism wielkiej buddyjskiej kultury Tybetu. W nim też zapisane zostaną, należące do światowego dziedzictwa kulturowego, wspaniałem dzieła tybetańskiego piśmiennictwa religijnego. Podręcznik ten uważany jest za najlepszy akademicki podręcznik do nauki klasycznego języka tybetańskiego. W treści: gramatyka, liczne ćwiczenia i czytanki z literatury tybetańskiej, oryginalnej jak i tłumaczonej z chińskiego lub sanskrytu. Do podręcznika załączono płytę CD z wybranymi tekstami czytanymi przez lektora tybetańskiego. https://aurelus.pl/pl/p/PODRECZNIK-DO-NAUKI-KLASYCZNEGO-JEZYKA-TYBETANSKIEGO-CD-Michael-Hahn/4212

Słowa kluczowe: Księgarnia internetowa, nauka tybetańskiego, szybko i solidnie, tani podręcznik, tania nauka,

Kontakt Księgarnia Internetowa Aurelus

Email

Wydrukuj tę stronę

Udział

Inne produkty i usługi od Księgarnia Internetowa Aurelus

STAR WARS DZIEDZICTWO MOCY 7 - FURIA Allston Aaron od Księgarnia Internetowa Aurelus thumbnail
12-lis-2016

STAR WARS DZIEDZICTWO MOCY 7 - FURIA Allston Aaron

Ciekawa pozycja Star Wars w dobrej cenie. Doskonała okazja dla fanów Gwiezdnych Wojen do uzupełnienia kolekcji lub na prezent.


GROSWORTERBUCH DEUTSCH ALS FREMDSPRACHE Burfeind Wahrig Renate od Księgarnia Internetowa Aurelus thumbnail
12-lis-2016

GROSWORTERBUCH DEUTSCH ALS FREMDSPRACHE Burfeind Wahrig Renate

Genialny podręcznik niemieckiego w niskiej cenie. Księgarnia internetowa Aurelus - tanie książki, natychmiastowa dostawa, wygodne płatności. Cena promocyjne bez promocji - Wyprzedaże przez cały rok.


Księgarnia Internetowa Aurelus.pl od Księgarnia Internetowa Aurelus thumbnail
11-lis-2016

Księgarnia Internetowa Aurelus.pl

Specjalizujemy się w oferowaniu taniej książki - duża część naszej oferty to końcówki nakładów oraz wyprzedaże wydawnictw i hurtowni, oferowane


Księgarnia Internetowa Aurelus.pl od Księgarnia Internetowa Aurelus thumbnail
11-lis-2016

Księgarnia Internetowa Aurelus.pl

Specjalizujemy się w oferowaniu taniej książki - duża część naszej oferty to końcówki nakładów oraz wyprzedaże wydawnictw i hurtowni, oferowane w korzystnej cenie.